top of page

Історія храму

" Господи Боже Вседержителю!
Почуй молитву рабів Твоїх в цьому святому храмі Твоєму, і нехай виливається від престолу його благословіння Твоє на всіх приходящих до Тебе в святому місці цьому."

         14 жовтня 2006 року на свято Покрова Пресвятої Богородиці Високопреосвященнійшим Єфремом Архієпископом (сьогодні Митрополит) Криворізьким і Нікопольким був звершений чин освячення новозбудованого Свято-Покровського храму в селищі Широкому. Таким чином було започатковано духовно-просвітницьку місію нашого храму призначену Богом. Тому що храм - це відображення неба на землі, в якому людина як в зеркалі може знайти себе і зрозуміти своє призначення. В храмі ми відчуваємо особливу присутність Божу. Коли Соломон завершив будівництво Єрусалимського храму, Сам Господь сказав: "Я освятив цей храм, який ти спорудив, щоб перебувати імені Моєму там вовік; і будуть очі Мої і серце Моє там у всі дні" (3 Цар. 9:3).  В храмі Сам Господь, як добрий і турботливий Отець з розпростертими руками очікує людину яка через каяття шукає спасіння.

   Через освячення християнський храм стає для людей джерелом всіх Божественних благ. Храм є  найкращою школою благочестя і мудрості духовної. Святе Письмо, Священне Предання, історія Церкви Христової і її релігійний досвід  свідчить про те, що в храмі Божому люди сподобляються благодатної допомоги Божої. Благодать Божа завжди перебуває в Церкві Христовій. По волі Божій дорога до вічного блаженного життя пролягає через храм. В храмі все нагадує про небо, все підносить розум і серце до Бога. І архітектура і живопис, і богослужіння, і святі зображення, і дії, і обрядовість - все свідчить про небесне, вічне і Боже. Храм Божий - це місце звершення Святих Таїнств.

        В храмі Божому ми маємо щастя молитися. Тут молитва кожного з нас підкріпляється і зігрівається загальною молитвою християн, молитвою богопоставлених священнослужителів, а головне безкровною жертвою під час Літургії. В храмі молитовно з'єднується земна і небесна Церква. Єдиними вустами і єдиним серцем ми прославляємо Господа, молимось Йому про прощення наших гріхів, і про дарування нам великих і багатих милостей.

       Історія нашої землі переконує нас в тому, що наші благочестиві предки шанували Храми Божі, і з любов'ю споруджували, і відвідували їх в своїх радісних і скорботних подіях життя.

        Колись Широке прикрашали три православні храми - Свято-Покровський, Введенський (Введення в храм Пресвятої Богородиці) і Георгія Переможця. Жоден храм не вцілів. У роки войовничого атеїзму з мовчазної згоди жителів Широкого вони були зруйновані. На місці Покровського храму в теперішній час знаходиться споруда профтехнічного училища, на місці Введенського - споруда середньої школи №2, на місці Георгієвського - споруда кінотеатру (банк Аваль). Але не зважаючи на всі лихоліття, лампада молитви в Широкому майже не згасала. І не згасала невелика кількість вірних Христу і Його Церкві. Віруючі продовжували молитись у хатах сільських жителів, а згодом у 1951 році  придбали напівзруйнований будинок по вулиці Папаніна (зараз Церковна). І після реконструкції спільними зусиллями тут звершувались богослужіння протягом 55 років.

church

Свято–Покровський храм,
освячений  у 1792 році

church

Введенський храм,
збудований у 1890році

church

    Храм Георія Переможця,
    збудований 1901 році               

    Коли наприкінці 80-х і на початку 90-х років минулого століття почалась так звана "відлига" в релігійному житті  людей тодішнього суспільства,поволі почалось пожвавлення в цьому аспекті життя і в Широкому. Виник задум відродити (побудувати) хоч один із зруйнованих храмів. Почався пошук місця під храм. Пропозицій було багато, а саме: спорудити храм на початку Широкого при в'їзді з сторони міста Кривий Ріг приблизно на місці сучасної автозавправки, інші пропонували на пагорбі, де сьогодні знаходиться мікрорайон Фрунзенський (східний). Але, дякуючи Богові, зупинились в центрі селища, місці де зараз і знаходиться новозбудований Свято-Покровський храм. 

       У цьому особливо завдячуємо Полянському А.І. голові Широківської РДА і Кокул О.А. який на той час займав посаду Широківського селищного голови і майже всьому депутатьському корпусу селищної ради за підтримку, виділення і утвердження земельної ділянки під будівництво Храму.

        27 липня 1997 року Високопреосвященнійшим Єфремом єпископом Криворіжським і Нікопольким і собором духовенства міста Кривого Рогу і Широківського району був звершений чин освячення місця під будівництво майбутнього храму, а також закладена капсула з мощами священномученика Володимира митрополита Київського і Галицького в підмурівок фандаменту.

Будівнитво продовжувалось довгих  дев'ять років. З допомогою Божою і заступництва Пресвятої Богородиці, молитвами прихожан, а також пожертвами багатьох жителів Широкого і наших благодійників, цей задум вдалося втілити в життя. І храм постав, як "фінікс з попелу". Центр Широкого сьогодні прикрашає велична споруда нашого храму, нагадуючи багатьом про нашу любов до Бога та бажання, духовно удосконалюючись, готувати свої душі до вічності. На сьогоднішній день храм продовжує свою духовно-просвітницьку місію визначену Богом. Восьмого червня 2007 року з благословіння Владики Єфрема архієпископа Криворіжського і Нікопольського і за сприяння нашого земляка ігумена Пимена, який на той час виконував послух священнослужіння на Святій землі, нашому храму було подаровано список чудотворної ікони Божої Матері Єрусалимська. Наразі це вже місцева святиня на нашій Широківській землі.

        При храмі діє недільна школа, яка налічує більше 50-ти вихованців.

   Завдячуючи Всевишньому Милосердному Богу, Подателю всіх благ небесних і земних, і Його Преблагословенній Матері Пресвятій Богородиці, під Покровом Якої молимось і трудимось протягом багатьох років, за великі і благі милості до нас грішних.

    Також висловлюємо особливу вдячність і низький уклін всім, хто потрудився і жертводавцям в спорудженні Свято-Покровського храму: Катрич А.Ф. начальнику ЗАО Криворіжаглобуд; Нестеренко Л.К. начальнику Інгулецької ТОВ "Дніпроескавація"; Кривонос С.Г. начальнику філії Широківський облавтодор; Шаповалову В.М. генеральному директору ТОВ "Початок"; Касьянову С.П. народному депутату Верховної Ради України; Шпенову Д.Ю. народному депутату Верховної Ради України; Борейко Л.А. директору     ТОВ "Монолітобетон"; Устименко Ю.В. начальнику РБЦ ЗАТ ІнГЗК, Гулевич Г.І. начальнику Широківського УКБ, а також:   Швагер О.А., Павловій  Л.Г., Положешному М.В., Павлишин Ю.В., Ведміцькому О.А., Курочка В.М., Шиян С.М., Гринько М.А., Менегатті В.М., Болокан В.К., Шапар О.М.,  Саранцеву І.О., Артамонову О,В., Шевченко І.Г., Невінчаному С.А., Асламову В.О., Ткачук І.В., Гузелик О.В., Боднар В. О., Посипай В. І., Литвинову В.П., Ситниченко Є.В., Вороницькому М.І., Шишка О.А., Шишка В.А., Деркач М.М., Зубрію Д.О., Зубко В.І., Ціові С.О. і ще багатьох людей доброї волі, які допомагали молитвою, підтримкою, пожертвою і трудами.

        Нехай ця добра справа, яку ми звершили гуртом, стане символом нашої вірності Богові, Його святій Церкві, святому Православію, символом нашої надїї і оптимізму, надихає нас на плідну працю заради слави Божої на благо Святої Церкви і нашої української землі. 

                                         

                                           "Слава Тобі, Богу, Благодателю нашому, во віки віків. Амінь."                        

       свящ. Василь Яводчак

  настоятель Свято-Покровського храму 

  смт Широке       

  благочинний Широківського благочиння       

bottom of page